Z ostatniej chwili:
 

Zapowiedź drugich turniejów PLFA J

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 13 wrz 2013 | Komentarze: 0

O osiem miejsc w turnieju finałowym PLFA J walczy 15 drużyn juniorskich. W najbliższy weekend w Olsztynie, Będzinie, Wrocławiu, Warszawie i Szczecinie poznamy zespoły, które w dniach 28-29 września powalczą w Bielawie o mistrzostwo.

2. turniej Grupy A
Organizator: Warsaw Eagles
Data i godzina:
 15 września 11:00
Stadion: BOPN, ul. Obrońców Tobruku 11, Warszawa
Liga: PLFA J
Harmonogram spotkań:
1) 11:00: Warsaw Spartans J - Kraków Kings J
2) 13:00: Warsaw Eagles J - Kraków Kings J
3) 15:00: Warsaw Spartans J - Warsaw Eagles J

Pierwszy turniej w podkrakowskich Zielonkach należał do juniorów Warsaw Eagles. Żadne z dwóch zwycięstw nie przyszło warszawianom jednak łatwo. Do czwartej kwarty z lokalnym rywalem - Spartans - na tablicy widniał remis. W ostatniej części gry młode Orły punktowały trzykrotnie i zwyciężyły 18:0. W starciu z Kings warszawianie przegrywali po pierwszej kwarcie 0:6, ale cały mecz wygrali ostatecznie 32:12. Już pierwsze spotkanie turnieju pokaże czy Spartans J zachowają szansę na awans do turnieju finałowego. Ten mecz odpowie też na pytanie czy krakowianie będą mieli szansę przeskoczyć w tabeli Orły. W walce o zwycięstwo w grupie Kings staną jednak przed niezwykle trudnym zadaniem - nie dość, że  muszą pokonać Spartan, to po krótkiej przerwie staną do boju z Eagles, których muszą ograć ponad 20 punktami.

2. turniej Grupy B
Organizator: Cougars Szczecin
Data i godzina: 14 września 11:00
Stadion: MOSRiR Szczecin, ul. Witkiewicza, Szczecin
Liga: PLFA J
Harmonogram spotkań:
1) 11:00: Patrioci Poznań - Kozły Poznań J
2) 13:00: Gryfici Szczecin - Kozły Poznań J
3) 15:00: Gryfici Szczecin - Patrioci Poznań

Objawieniem turnieju w Poznaniu były szczecińskie Gryfy. Działający pod egidą Cougars Szczecin zespół rozpoczynał swoją przygodę z futbolem od jego odmiany bezkontaktowej. Dwa tygodnie temu drużyna z województwa zachodniopomorskiego pokonała obie poznańskie ekipy - Patriotów i Kozły J. Jednak teraz układ spotkań nie będzie łaskawy dla gospodarzy sobotniego turnieju. Po raz pierwszy wbiegną na murawę o 13:00. Pierwszym rywalem będą Kozły. Dwie godziny później przyjedzie pora na mecz, który może zdecydować o zwycięstw w grupie. Szczecinianie będą w tym meczu bronić 16-punktowej zaliczki w starciu z Patriotami, które odbyło się dwa tygodnie temu w Poznaniu.

2. turniej Grupy C
Organizator: Giants Wrocław
Data i godzina: 15 września 11:00
Stadion: Pola Marsowe Stadionu Olimpijskiego, ul. Paderewskiego 35, Wrocław
Liga: PLFA J
Harmonogram spotkań:
1) 11:00: Devils Wrocław J - Bielawa Owls J
2) 13:00: Giants Wrocław J - Devils Wrocław J
3) 15:00: Giants Wrocław J - Bielawa Owls J

Wiele wskazuje na to, że ozdobą niedzielnego turnieju we Wrocławiu może być otwierający zmagania mecz Diabłów i Sów. Dwa tygodnie temu w Bielawie Devils przegrali 20:38 po bardzo dobrym pojedynku. Teraz nadrzędnym celem będzie odrobienie 18-punktowej różnicy. Nie będzie o to łatwo, gdyż Sowy dysponują bardzo wyrównanym, świetnie przygotowanym fizycznie składem. Po dwóch porażkach w pierwszym turnieju Giganci mają już tylko iluzoryczne szanse na awans. Jednak w meczach o 13:00 z Devils i 15:00 z Owls juniorzy drużyny mistrzów Topligi nie tylko będą bronić honoru, ale też powalczą o promocję do czołowej ósemki PLFA J.

2. turniej Grupy D
Organizator: Zagłębie Steelers Interpromex
Data i godzina: 14 września 11:00
Stadion: OSiR Będzin, ul. Sportowa 4, Będzin
Liga: PLFA J
Harmonogram spotkań:
1) 11:00: Tychy Falcons J - Zagłębie Steelers Interpromex J
2) 13:00: Rebel Rangers - Tychy Falcons J
3) 15:00: Zagłębie Steelers Interpromex J - Rebel Rangers

W pierwszym turnieju Grupy D brylowała drużyna juniorska pierwszoligowych Sokołów. Po pogromie zgotowanym młodzieżowej sekcji Hutników, w drugim meczu Falcons stoczyli ciężki bój z Rebel Rangers. Ostatecznie tyszanom udało się zwyciężyć 8:0. We wszystkich pięciu grupach PLFA J po pierwszych turniejach jest po jednym zespole z dwoma, jednym triumfie i bez zwycięstwa. Wśród podwójnych wygranych sprzed dwóch tygodni to Falcons mają najmniejszą przewagę w dwumeczu z zespołem będącym o jedno miejsce niżej w tabeli. Tym razem harmonogram spotkań będzie faworyzował goniących ich Rebeliantów. Falcons otworzą turniej starciem z gospodarzami, by niedługo po jego zakończeniu zmierzyć się z Rebel Rangers.  W ostatnim akcencie zmagań D-grupowych dojdzie zażartej rywalizacji Hutników z Rebeliantami.

2. turniej Grupy E
Organizator: Olsztyn Lakers
Data i godzina: 15 września 11:00
Stadion: UMW w Kortowie Olsztyn, ul. Oczapowskiego 12, Olsztyn
Liga: PLFA J
Harmonogram spotkań:
1) 11:00: Angels Toruń J - Bydgoszcz Archers J
2) 13:00: Bydgoszcz Archers J - Olsztyn Lakers J
3) 15:00: Olsztyn Lakers J - Angels Toruń J

W pierwszym turnieju grupy młodzi Jeziorowcy wygrali oba mecze i są o krok od zapewnienia sobie wyjazdu na turniej finałowy w Bielawie. W Bydgoszczy Lakers pokonali 10 punktami Anioły i 58 punktami rozbili Łuczników. W pierwszym meczu z Archers Angels spróbują podtrzymać swoją szansę na awans do turnieju finałowego. W drugim starciu Jeziorowcy zmierzą się z potencjalnie najsłabszym rywalem w grupie. Triumf gospodarzy będzie oznaczał to, że zajmą przynajmniej drugie miejsce w grupie. W ostatnim, szlagierowym meczu z torunianami Jeziorowcy będą bronić 10-punktowej zaliczki z Bydgoszczy. Będzie to niełatwe szczególnie, że dla Lakers będzie to drugi mecz z rzędu.

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?