Z ostatniej chwili:
 

Po 1. turnieju Grupy E PLFA J

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 3 wrz 2013 | Komentarze: 0

Triumfatorem 1. turnieju Grupy E została młodzieżowa drużyna Olsztyna Lakers, która odniosła dwa zwycięstwa. Jeden triumf odnotowali juniorzy Angels Toruń.

Angels Toruń - Lakers Olsztyn 12:22
W pierwszym meczu turnieju zmierzyły się zespoły z Torunia i Olsztyna. Początek należał do młodych Aniołów. Jednak na biegowe przyłożenie Błażeja Ciechackiego szybko odpowiedział Kamil Markowski. Ten sam zawodnik podwyższył skutecznie za dwa i po pierwszej kwarcie olsztynianie prowadzili 8:6. Tę przewagę powiększyli jeszcze przed przerwą po ładnej akcji Piotra Fafińskiego po podaniu Jakuba Markowskiego. Gdy w trzeciej kwarcie ponownie Kamil Markowski wbiegł w pole punktowe rywali wydawało się, że losy meczu są przesądzone. W ostatniej kwarcie ambitnie walczące Anioły były w stanie zdobyć jednak tylko jeden touchdown. Autorem ostatnich punktów tego starcia był Jakub Mętrkiewicz po podaniu Kornela Mierzejewskiego.

Archers Bydgoszcz - Angels Toruń 18:31
Po porażce z młodymi Jeziorowcami Angels przystąpili do quasi-derbowego pojedynku z Archers dodatkowo zmotywowani. Mimo iż toruńscy zawodnicy odczuwali trudy pierwszego meczu już w pierwszej kwarcie wyszli na prowadzenie po akcji Kornela Mierzejewskiego. W drugiej części gry najpierw na 12:0 podwyższył długim biegiem Błażej Ciechacki. Później touchdownem odpowiedział bydgoszczanin Szymon Pysiak. Po 2 kwartach zespoły dzieliło 6 punktów. Ta różnica nie zmieniał się po trzeciej kwarcie, z tym, że każdy z zespołów po raz wykonał akcję sześciopunktową. W ostatniej części gry Anioły odskoczyły nawet na 19 punktów i losy meczu były przesądzone. Akcją, która pozbawiła gospodarzy złudzeń był przechwyt Kornela Mierzejewskiego poparty aż 50-jardową akcją powrotną na przyłożenie. Ostatnie słowo należało do bydgoszczan. Ładnym biegiem popisał się Sebastian Herman. Spotkanie zakończyło się 13-punktowym triumfem Aniołów.

Archers Bydgoszcz - Lakers Olsztyn 0:56
Po trudnym meczu z Angels Łucznikom przyszło zmierzyć się z najlepszym zespołem turnieju. Na domiar złego gospodarze przystępowali do tego starcia bezpośrednio po pojedynku z torunianami. Podopieczni Rafała Zapadki już w pierwszej kwarcie praktycznie przesądzili losy meczu. Przyłożenia po przechwytach Adriana Małgorzewicza i Kamila Zbocha oraz dwa biegi na touchdown w wykonaniu Kamila Markowskiego pozwoliły przyjezdnym prowadzić aż 28:0. Do końca meczu olsztynianie zdobyli jeszcze 4 kolejne przyłożenia. Co ciekawe aż dwa z nich ponownie po bardzo dobrych akcjach obronnych.

- Jestem zadowolony z wyników, ale jeszcze bardziej z radości z jaką grali moi zawodnicy. Niektórzy z nich na ten moment czekali dwa lata. Na początku było trochę nerwowo, ale potem gra zaczęła nam się układać. Dziękujemy Archers za możliwość udziału w turnieju. Bydgoszczanie pomogli nam także w organizacji noclegów - powiedział Rafał Zapadka, trener juniorów Olsztyn Lakers.

- Przed niedzielą bałem się, że w którymś z pięciu turniejów juniorskich może nie dojść do zaplanowanych spotkań z racji tego, że niektóre drużyny mają bardzo wąskie składy. Na szczęście wszystko wypaliło. Naszym celem jest rozwijanie juniorów, którzy już wkrótce mogą zasilić skład pierwszej drużyny. Zresztą kilku z nich miało już szansę szczególnie w PLFA 8. Oczywiście zależy nam też na awansie do turnieju finałowego.  Cieszy to, że prezentowaliśmy zróżnicowany, solidny futbol, który był miły dla oka. Nasi juniorzy mieli mocne wsparcie od ponad 10 zawodników sekcji seniorskiej. Dziękuję Jakubowi Mazanowi i Tomaszowi Kusce za to, że ostatnimi czasy wzięli na swoje barki ciężar pracy z młodzieżą - skomentował Dawid Witnik, prezes Angels Toruń.

- Cieszę się, że turniej się udał. Jak na to, że młodzi zawodnicy, którzy w niedzielę często występowali w oficjalnym meczu po raz pierwszy poziom gry mógł się podobać. Mimo niekorzystnych wyników jestem bardzo zadowolony z mojej drużyny. Mieliśmy wąski skład, ale zagraliśmy z sercem, a to jest najważniejsze. Kilku zawodników pokazało, że już wkrótce mogą wzmocnić skład seniorski. Grający we wszystkich formacjach Sebastian Herman był sercem i płucami naszej drużyny - powiedział Adrian Kuźniewski, prezes Bydgoszcz Archers.

Angels Toruń - Olsztyn Lakers 12:22 (6:8, 0:8, 0:6, 6:0)

I kwarta
6:0 przyłożenie Błażeja Ciechackiego po 5-jardowej akcji biegowej
6:8 przyłożenie Kamila Markowskiego po 15-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Kamil Markowski)

II kwarta
6:14 przyłożenie Piotra Fafińskiego po 15-jardowej akcji po podaniu Jakuba Markowskiego 

III kwarta
6:22 przyłożenie Kamila Markowskiego po 20-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Kamil Markowski)

IV kwarta
12:22 przyłożenie Jakuba Mętrkiewicza po 23-jardowej akcji po podaniu Kornela Mierzejewskiego

MVP meczu: Kamil Markowski (running back Olsztyn Lakers J)


Archers Bydgoszcz - Angels Toruń 18:31 (0:6, 6:6, 6:6, 6:13)

I kwarta
0:6 przyłożenie Kornela Mierzejewskiego po 7-jardowej akcji biegowej

II kwarta
0:12 przyłożenie Błażeja Ciechackiego po 25-jardowej akcji biegowej
6:12 przyłożenie Szymona Pysiaka po 12-jardowej akcji biegowej

III kwarta
6:18 przyłożenie Pawła Grzywny po 20-jardowej akcji biegowej
12:18 przyłożenie Sebastiana Hermana po 50-jardowej akcji biegowej

IV kwarta
12:24 przyłożenie Mikołaja Jopczyńskiego po 5-jardowej akcji po podaniu Kornela Mierzejewskiego
12:31 przyłożenie Kornela Mierzejewskiego po 50-jardowej akcji po przechwycie (podwyższenie za jeden punkt Jakub Mętrkiewicz)
18:31 przyłożenie Sebastiana Hermana po 40-jardowej akcji biegowej

MVP meczu: Kornel Mierzejewski (rozgrywający Angels Toruń J)


Archers Bydgoszcz - Olsztyn Lakers 0:56 (0:28, 0:6, 0:14, 0:8)

I kwarta
0:6 przyłożenie Adriana Małgorzewicza po 40-jardowej akcji po przechwycie
0:14 przyłożenie Kamila Markowskiego po 18-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Jakub Markowski)
0:20 przyłożenie Kamila Markowskiego  po 24-jardowej akcji biegowej
0:28 przyłożenie Kamila Zbocha po 50-jardowej akcji po przechwycie

II kwarta
0:34 przyłożenie Jakuba Leszczyńskiego po 6-jardowej akcji biegowej

III kwarta
0:40 przyłożenie Jakuba Leszczyńskiego po 4-jardowej akcji biegowej
0:48 przyłożenie Kamila Zbocha po 50-jardowej akcji po przechwycie (podwyższenie za dwa punkty Adrian Małgorzewicz)

IV kwarta
0:56 przyłożenie Jakuba Szafańskiego po 17-jardowej akcji po przechwycie (podwyższenie za dwa punkty Jakub Szafański)

MVP meczu: Kamil Markowski (running back Olsztyn Lakers J0


Turniej obejrzało 100 osób.

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?