CENTRUM MECZOWE 20 lipca, 2013 16:00

Lowlanders
Białystok
19
13 I 0
6 II 6
0 III 0
0 IV 14
- OT -
20
Husaria
Szczecin
rozwiń ͮ
 

Perfekcyjni o mistrzostwo

Opublikowano dnia: 18 lipca 2013 | Komentarze: 0

W sobotę 20 lipca o godzinie 16:00, na stadionie MOSP przy ulicy Świętokrzyskiej w Białymstoku zostanie rozegrany mecz finałowy PLFA I 2013. Lowlanders Białystok podejmą u siebie Husarię Szczecin.

Gospodarz: Lowlanders Białystok (7-0)
Gość:
Husaria Szczecin (7-0)
Data i godzina: 20 lipca, godz. 16:00
Stadion:
MOSP, ul Świętokrzyska, Białystok
Liga: PLFA I
Bilety:
10 PLN, osoby, które przyjdą na mecz w koszulkach z logo Lowlanders za bilet zapłacą 5 PLN

Mecz finałowy drugiej klasy rozgrywkowej to potyczka dwóch najlepszych drużyn PLFA I w bieżących rozgrywkach. Oba zespoły nie zaznały jeszcze w tym roku smaku porażki. Lowlanders wygrali Grupę Wschodnią, Husaria również z kompletem zwycięstw triumfowała w Grupie Zachodniej.

Szczecinianie to zespół, który jest w finale nieco wbrew statystykom. Husaria wygrała swoją grupę zdobywając jedynie 9 przyłożeń w ofensywie. To o połowę mniej niż gliwickie Lwy, które w ogóle nie awansowały do play-off. Najbardziej przekonujące zwycięstwo Husarze odnieśli w półfinale pokonując Kraków Kings 44:14. Co sprawiło, że niepokonani futboliści z zachodniopomorskiego zagrają w finale? Dwa czynniki - obrona i Marcin Kaim. W sześciu meczach sezonu regularnego zdobyli oni sześć przyłożeń w obronie. To więcej niż reszta PLFA I razem wzięta! Szczecinianie mają też drugą najskuteczniejszą defensywę w lidze - pozwolili swoim rywalom na 44 punkty. Wszechstronny Kaim jest zapewne na liście życzeń każdej z drużyny Topligi. Cztery przyłożenia w obronie (licząc wyrwaną piłkę w trakcie podwyższenia w półfinale to nawet pięć) plus dwa w formacjach specjalnych sprawiają że ten obrońca (!) jest na ex aequo drugiej pozycji w zdobytych przyłożeniach w PLFA I. Kaim, niegdyś grający w ataku na pozycji skrzydłowego jest teraz w szczycie formy na pozycjach safety i returnera.

Drużyna naszych przeciwników to nie zlepek indywidualności. Skład stanowi solidną całość, która podobnie jak i nas doprowadziła Szczecin do finału bez porażki.
Rafał Bierć, prezes Lowlanders

Piotr Krakowski z Husarii zapytany o najgroźniejszych zawodników przeciwnika odpowiada -  Ciężko wybrać tylko jednego. Damian Kołpak, Michał Maksimowicz, Tomasz Zubrycki, Rafał Bierć czy Beniamin Michałowski. Te postacie wybijają się z bardzo silnego kolektywu, co tylko świadczy o tym, jak potężnym składem dysponują gospodarze. Zamierzamy grać jak najlepiej tylko potrafimy. To oczywiście banalne stwierdzenie, ale by pokonać Ludzi z Nizin trzeba położyć na szalę wszystko co się ma i na dodatek liczyć na sporą dawkę szczęścia.

Zgodnie ze słowami Krakowskiego, w Białymstoku pojawią się szczecińscy kibice - Do Białegostoku zabieramy ze sobą liczną grupę kibiców, więc i tam liczymy na ich wsparcie. Jako, że tak naprawdę każdy nasz mecz wyjazdowy wiąże się z pokonaniem wielu kilometrów to odległość do serca Podlasia nas nie przeraża.

Po drugiej stronie barykady stanie najlepsza ofensywa PLFA I. Jej niekwestionowany lider - Damian Kołpak to rozgrywający kompletny. 11 podań na przyłożenie (ponad 2 razy więcej niż drugi w tej kategorii Paweł Klawender z Lions) oraz 8 przyłożeń po akcjach biegowych to najlepsze statystyki w lidze. Do tego silne wsparcie korpusu skrzydłowych oraz running backa Michała Maksimowicza i mamy receptę na średnio ponad 30 punktów na mecz. Po Ludziach z nizin widać jednak jedną niefortunną tendencję - dużo gorzej grają na wyjazdach. W każdym spotkaniu domowym zdobywali ponad 40 oczek, a w roli gościa ich zwycięstwa były dużo mniej przekonujące. Na ich szczęście to oni są gospodarzami meczu finałowego i tendencja do świetnej gry na własnym boisku stawia ich w roli faworyta.

- Husaria to bardzo doświadczony zespół i na pewno od naszych ubiegłorocznych spotkań wiele się zmieniło, dlatego nastawiamy się na twardą rywalizację. Rozkładamy ich grę na czynniki pierwsze trenując do finału każdego dnia. Drużyna naszych przeciwników to nie zlepek indywidualności. Skład stanowi solidną całość, która podobnie jak i nas doprowadziła Szczecin do finału bez porażki – powiedział Rafał Bierć, prezes i obrońca Lowlanders Białystok.

Jak każde spotkanie finałowe, mecz Lowlanders - Husaria będzie miał ponadprzeciętną oprawę. Firma Rozrywkowy Junior przygotowała moc atrakcji dla najmłodszych. Na obiekcie stanie mobilny telebim, na którym widzowie będą mogli podziwiać powtórki najciekawszych nagrań. W przerwie meczu wystąpi grupa taneczna z Akademii Tańca Szał oraz grupa hip-hopowa Urodzeni do Rapu. Przewidziane są również liczne konkursy z nagrodami. Organizatorzy zadbali również o to by rzut monetą rozpoczynający spotkanie był przeprowadzony z odpowiednią celebracją. Dla kibiców, którzy w tym dniu nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu, po raz pierwszy w historii Lowlanders przygotowano transmisję internetową na żywo dostępną na stronie www.transmitujemy.pl . Sponsorem transmisji live jest firma Prestige Męski z Białegostoku. Spotkanie poprowadzi piątka sędziów pod wodzą Damiana Jurzyka.

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
49% do 51% (322 głosów)

TABELA

Grupa Wschodnia

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Lowlanders 6 6/0 152 12
2. Kings 6 4/2 67 8
3. Mustangs 6 1/5 -131 2
4. Tytani 6 1/5 -88 2

Grupa Zachodnia

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Husaria 6 6/0 79 12
2. Falcons 6 3/3 32 6
3. Lions 6 3/3 30 6
4. Owls 6 0/6 -141 0

Sonda

Komu będziesz kibicował w rozgrywkach PLFA J-8?