CENTRUM MECZOWE 7 kwietnia, 2013 11:00

Seahawks
Gdynia
35
7 I 6
14 II 0
7 III 0
7 IV 0
- OT -
6
Rebels
Katowice
rozwiń ͮ
 

Jastrzębie poza zasięgiem

Opublikowano dnia: 7 kwietnia 2013 | Komentarze: 0

W rozegranym w niedzielę 7 kwietnia meczu 2. kolejki Topligi drużyna Seahawks Gdynia pokonała na własnym terenie AZS Silesia Rebels 35:6.

Pierwsze minuty niedzielnego spotkania należały do gospodarzy. Łatwo zdobyte dwie pierwsze próby przez Jeremy’ego Dixona i Gawła Pilachowskiego pokazały, że atak gdynian skoncentrowany jest na szybkim zdobywaniu jardów.  Niespodziewanie dla kibiców Jastrzębi wkrótce nastąpił zwrot akcji. Mocno podana przez Ferniego Garzę piłka odbiła się od Sebastiana Krzysztofka i trafiła w ręce Pawła Szepiszczaka. AZS Silesia Rebels przeszli do ataku, ale niesamowity w tym dniu Terrence Thomas  uparcie stawał na drodze Ślązaków, ostatecznie zmuszając ich do odkopnięcia.

Gdy piłka ponownie znalazła się po stronie Seahawks, kibice mieli rzadką okazję obserwowania akcji biegowej swojego rozgrywającego. Przyniosło to kolejną pierwszą próbę dla Jastrzębi. Od momentu, gdy boisko opuścił Sebastian Krzysztofek, który już przed meczem narzekał na kontuzję, ciężar gry przyjął Gaweł Pilachowski. Zawodnik ten akcjami biegowymi zdobywał kolejne jardy przybliżające Seahawks do pola punktowego rywali.  Dzięki temu  już w siódmej minucie po podaniu Ferniego Garzy, na prawym skrzydle z pierwszego przyłożenia cieszył się Jeremy Dixon. Podwyższenie tradycyjnie wykonał Jakub Fabich i na tablicy wyników pojawiło się wynik 7:0 dla Seahawks.

Rebelianci którzy przeszli do ataku. Z 42. jarda rozpoczęli swoją serię ofensywną. Trzy podejścia nie przyniosły pożądanego efektu, a gdy w czwartym został im tylko jard, ponownie na ich drodze stanął Thomas.. Obok Gawła Pilachowskiego w tej części meczu wykazał się także Paweł Fabich. Doskonałe podanie, które zaserwował mu Garza zakończyło się jednak efektownym powaleniem i stratą piłki.  Ślązacy przez trzy próby borykali się z defensywą Seahawks, po czym nastąpił przełom. Najpierw świetnie dysponowany w tym meczu  tight end Paweł Szepiszczak zdobył pierwszą próbę, a chwilę później defensywa Seahawks nie zdołała zablokować długiego podania Michała Kołka do  Zbigniewa Szrejbera. Skrzydłowy Rebels doskonale znalazł dogodną pozycję na boisku i w 11. minucie mógł cieszyć się z pierwszego (i jedynego) przyłożenia dla AZS Silesia Rebels. Do skutecznego podwyższenia jednak nie doszło i wynik w I kwarty ustalony został na 7:6 dla gospodarzy.

Kolejne minuty pokazały potencjał i determinację głównego running backa Jastrzębi. Pilachowski pięknie manewrował między defensorami Śląska, zdobywając kolejne jardy. Ale to nie on świętował następne przyłożenie. W polu punktowym Rebels znowu pojawił się Dixon, który w drugiej minucie kwarty dołożył sześć oczek.. Rebelianci starali się dogonić Seahawks długimi podaniami do Szepiszczaka.  Niestety dla obecnej na stadionie Rebels Nation fumble w wykonaniu ich ulubieńców przerwał marsz w pole punktowe Jastrzębi.

W kolejnych minutach jardy zdobywali znowu Dixon i Pilachowski.  Śląska defensywa starał się uniemożliwić skuteczne akcje gospodarzom. Blisko przechwytu był Sebastian Tyrka. Ostatecznie na nic się to zdało, bo po udanym zagraniu i krótkim biegu Garza posłał piłkę w ręce Damiana Bijana. Przyłożenie nie zostało jednak uznane i akcję powtórzono.

Warto było na to poczekać, bo chwilę później niezwykle umiejętności blokowania zaprezentował … rozgrywający Seahawks. Dixon, który uciekał przed obrońcami Rebels otrzymał bowiem efektowną pomoc od amerykańskiego quarterbacka, który powalił  defensora przyjezdnych. Serię prób wykończył niezawodny Pilachowski, zdobywając kolejny touchdown. Zawodnicy Rebels z Szepiszczakiem  i Michałem Januszem na czele starali się przybliżyć do end zone Seahawks, ale tu przypomnieli o sobie Tomasz Biały, Paweł Probierz i Jakub Muraszko. Rozgrywający Rebels Michał Kołek najwyraźniej nie zauważył upływającego nieubłaganie czasu i Reblianci zakończyli pierwsza połowę przegrywając 15 punktami.

Po przerwie goście wyszli niesamowicie zmotywowani i to do nich należał jej początek trzeciej kwarty. Szybko zdobyte dwie pierwsze próby podbudowały ducha drużyny. Jednak Jastrzębie szybko ostudziły entuzjazm gości skazując ofensywę Śląska na odkopnięcie. Dzięki świetnej asekuracji Jakuba Krysteckiego znów na wysokości zadania stanął Pilachowski, który po błyskawicznym przekazaniu piłki z rąk Garzy zmienił wynik na 27:6. W tej części meczu kibice mieli okazję zobaczyć jeszcze ładną akcję biegową rozgrywającego AZS Silesia Rebels oraz Sebastiana Pytla, ale nie przyniosły one punktów. W ostatniej kwarcie Rebelianci próbowali jeszcze urwać punkty gospodarzom. Z determinacją działali Szepiszczak i Kołek, jednak ostateczne brzmienie wyniku spotkania przyniosła 35-jardowa akcja podaniowa Garza-Dixon. Mecz zakończył się triumfem gospodarzy 35:6.

Swój kolejny mecz Jastrzębie rozegrają 14 kwietnia, gdy podejmą jednego z faworytów Grupy Południowej Topligi drużynę Giants Wrocław. Tego samego dnia w Chorzowie Rebelianci powalczą z Kozłami Poznań o pierwsze zwycięstwo w sezonie.


Seahawks Gdynia - AZS Silesia Rebels 35:6 (7:6, 14:0, 7:0, 7:0)

I kwarta
7:0 przyłożenie Jeremy’ego Dixona po 13-jardowej akcji po podaniu Ferniego Garzy ( podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)
7:6 przyłożenie Zbigniewa Szrejbera po 20-jardowej akcji po podaniu Michała Kołka

II kwarta
14:6 przyłożenie Jeremy’ego Dixona po 15-jardowej akcji po podaniu Ferniego Garzy ( podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)
21:6 przyłożenie Gawła Pilachowskiego po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)

III kwarta 
28:6 przyłożenie Gawła Pilachowskiego po 9-jardowej akcji  biegowej (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)

IV kwarta
35:6 przyłożenie Jeremy’ego Dixona po 30-jardowej akcji po podaniu Ferniego Garzy ( podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)

Mecz obejrzało 850 kibiców.

MVP meczu: Jeremy Dixon (skrzydłowy Seahawks Gdynia)

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
65% do 35% (183 głosów)

TABELA

Grupa Północna

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Seahawks 10 8/2 224 16
2. Eagles 10 7/3 235 14
3. Kozły 10 4/6 -32 8
4. Spartans 10 0/10 -513 0

Grupa Południowa

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Devils 10 9/1 267 18
2. Giants 10 8/2 360 16
3. Rebels 10 2/8 -251 4
4. Steelers 10 2/8 -290 4

Sonda

Komu będziesz kibicował w rozgrywkach PLFA J-8?