Z ostatniej chwili:
 

Nowy sezon NFL w ESPN America

Opublikowano dnia: 29 sie 2012 | Komentarze: 0
  • co najmniej pięć transmisji tygodniowo
  • 130 meczów w całym sezonie, w tym playoffs i Super Bowl XLVII

ESPN America będzie obszernie relacjonować rozpoczynające się 5 września rozgrywki National Football League. Każdego tygodnia sezonu zasadniczego stacja pokaże co najmniej pięć meczów na żywo, a po jego zakończeniu wszystkie spotkania NFL Playoffs, Pro Bowl oraz Super Bowl XLVII, który odbędzie się w Nowym Orleanie. Nowością w tegoroczej ramówce ESPN America będzie siedem dodatkowych czwartkowych meczów NFL, dzięki czemu liczba transmisji wzrośnie do 130 w całym sezonie.

ESPN

Transmisja meczu inauguracyjnego rozpocznie się o 2:30 czasu polskiego w nocy z 5 na 6 września. Aktualni mistrzowie NFL, New York Giants, podejmą w nim Dallas Cowboys. Następne spotkania pierwszej kolejki sezonu odbędą się już 9 września, a trzy z nich będzie można zobaczyć w ESPN America. Futbolowy wieczór otworzy o godz. 19:00 czasu polskiego konfrontacja Washington Redskins z New Orleans Saints, która będzie jednocześnie długo wyczekiwanym debiutem utalentowanego pierwszoroczniaka Roberta Griffina III w barwach drużyny z Waszyngtonu. O 22:00 stacja zaprosi na starcie San Francisco 49ers z legendarnymi Green Bay Packers. Serię relacji na żywo zakończy spotkanie Pittsburgh Steelers z Denver Broncos (o godz. 2:00). Ten mecz również cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów – po wielu latach spędzonych w szeregach Colts słynny rozgrywający Peyton Manning po raz pierwszy zagra o punkty jako zawodnik Broncos.

W nowym sezonie ważne miejsce w ramówce ESPN America zajmie Monday Night Football – jeden z najbardziej znanych programów produkowanych przez ESPN. W ramach pierwszego wydania w nocy z 10 na 11 września pokazane zostaną dwa mecze: Baltimore Ravens przeciwko Cincinatti Bengals o 1:00 (powtórka o 17:00) i Oakland Raiders kontra San Diego Chargers o 4:15 (powtórka o 19:00).

Weekend otwarcia sezonu NFL na żywo w ESPN America:
czwartek 6 września, 2:30: New York Giants - Dallas Cowbowys

niedziela 9 września, 16:00: ESPN's Sunday NFL Countdown
niedziela 9 września, 19:00: New Orleans Saints - Washington Redskins   
niedziela 9 września, 22:00: Green Bay Packers - San Francisco 49ers

poniedziałek 10 września, 2:00: Denver Broncos - Pittsburgh Steelers  
poniedziałek 10 września, 23:00: ESPN's Monday Night Countdown

wtorek 11 września, 1:00: Baltimore Ravens - Cincinatti Bengals    
wtorek 11 września, 4:15: Oakland Raiders - San Diego Chargers 

ESPN America nie ograniczy się jedynie do transmisji meczów. Kibice będą mogli poznać analizy i opinie ekspertów dzięki studiom przedmeczowym Sunday NFL Countdown i Monday Night Countdown oraz programom informacyjnym takim, jak NFL Live czy NFL 32.

Szczegółowe informacje o transmisjach NFL w ESPN America:  www.espnamerica.com.

O ESPN America
Należąca do grupy ESPN stacja ESPN America nadawana jest na terytorium ponad 40 państw Europy i Bliskiego Wschodu. Trzon jej oferty stanowią relacje z czołowych lig amerykańskich: NHL, NFL, MLB oraz NCAA Football i Basketball. W Polsce stacja dostępna jest, między innymi, w ofercie telewizji nowej generacji n, Orange, UPC i Vectry.

O ESPN
ESPN, Inc. jest światowym multimedialnym liderem branży sportowej rozrywki. W 80% należy do ABC, Inc., które z kolei niebezpośrednio stanowi filię The Walt Disney Company. Pozostałe 20% ESPN należy do The Hearst Corporation.

ESPN International to szybko rozwijająca się część grupy, do której należy – w całości lub częściowo – 46 kanałów telewizyjnych nadających poza terytorium Stanów Zjednoczonych, a także wiele innych produktów będących rozszerzeniem marki. W ten sposób ESPN dociera do kibiców sportowych w 200 państwach

W Europie ESPN posiada stacje telewizyjne oraz serwisy internetowe, w tym: ESPN, ESPN HD, ESPN Classic, ESPN America, ESPN America HD, ESPN.co.uk, ESPNCricinfo.com, ESPNFC.com, ESPNScrum.com, ESPNF1.com, ESPN Goals oraz ESPN Player. 

ESPN Classic ma pięć anten (brytyjską, francuską, włoską, ogólnoeuropejską, afrykańską oraz dedykowaną widzom na Bliskim Wschodzie) w ponad 40 państwach.
ESPN America i ESPN America HD, jedyne europejskie kanały telewizyjne w całości poświęcone sportom Ameryki Północnej, pokazują rozgrywki NFL, NHL, MLB, NCAA Football i NCAA Basketball. Stacje dostępne są w ponad 40 państwach.

Dostępne w Wielkiej Brytanii kanały ESPN i ESPN HD posiadają prawa między innymi do angielskiej Barclays Premier League, FA Cup, Aviva Premiership Rugby, Clydesdale Bank Premier League, UEFA Europa League, włoskiej Serie A, niemieckiej Bundesligi, UFC, francuskiego Top 14 Rugby oraz amerykańskich NBA i MLB.

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?