Z ostatniej chwili:
 

Amerykanie podwójnie bez medalu!

Opublikowano dnia: 27 sie 2012 | Komentarze: 0

W szwedzkim Goeteborgu w weekend zakończyły Mistrzostwa Świata w Futbolu Flagowym rozgrywane pod egidą Międzynarodowej Federacji Futbolu Amerykańskiego (IFAF).

Do sensacji doszło w obu meczach finałowych - kobiet i mężczyzn gdzie reprezentanci USA musieli uznać wyższość Meksykanek i Austriaków. W meczach o brąz Duńczycy pokonali Meksykanów a Francuzki ograły Austriaczki. Prezydent Międzynarodowej Federacji Futbolu Amerykańskiego (IFAF) Tommy Wiking tak skomentował rundę finałową rozgrywek - Nie mogliśmy oglądać lepszego widowiska niż to, które miało miejsce w ostatnich meczach mistrzostw. Poziom gry był fantastyczny przez cały turniej i byliśmy świadkami wielu ekscytujących spotkań. Większość kibiców myślało, że to USA zdominuje mecze finałowe, ale determinacja reprezentantów Austrii i Meksyku pozwoliła im zabrać złote medale do domu.

Austria - USA 47:40

Amerykanie prowadzili już 13:0 i 19:7 jednak w drugiej połowie spotkanie się wyrównało, bo Austriacy skorzystali z kilku strat ataku USA i zdobyli 19 punktów pod rząd. Po chwili Jankesi doprowadzili do remisu a Austriacy stracili jednego z zawodników po karze za nielegalny kontakt i wyglądało na to, że tytuł mistrzowski poleci za ocean. Jednak determinacja Austriaków pozwoliła grać im cios za cios, zdobyć przyłożenie na 20 sekund przed końcowym gwizdkiem i dowieźć korzystny rezultat do końca zawodów.

Meksyk - USA 33:32

Nie mogliśmy oglądać lepszego widowiska niż to, które miało miejsce w ostatnich meczach mistrzostw. Poziom gry był fantastyczny przez cały turniej i byliśmy świadkami wielu ekscytujących spotkań.
Tommy Wiking, prezes Międzynarodowej Federcaji Futbolu Amerykańskiego

To spotkanie pokazało jak ważne, niezależnie od odmiany futbolu, są podwyższenia. Wynik non stop oscylował wokół remisu. Pod koniec meczu przy stanie 20:20 obie drużyny zdobyły po przyłożeniu, jeśli którejkolwiek udałoby się zdobyć choć jeden punkt dogrywka nie byłaby potrzebna. W regulaminowym czasie gry wynik na tablicy brzmiał 26:26, mimo iż pod koniec meczu Meksykanki miały szansę na punkty. Podanie rozgrywającej przechwyciła w polu punktowym amerykańska obrończyni. Reprezentantki USA zdobyły w dogrywce tylko 6 punktów, bo po raz kolejny dobrze zagrała meksykańska obrona. Latynoskom nie potrzeba było dużo czasu by wygrać to spotkanie bo już pierwsza zagrywka przyniosła im przyłożenie i po chwili było już po meczu bo tym razem akcja za jeden punkt była udana.

Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie imprezy:
http://iof1.idrottonline.se/SvenskaAmerikanskFotbollforbundet/Forbundet/2012IFAFFlagFootballWorldChampionships/

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?