Z ostatniej chwili:
 

Mistrzostwa Świata z Polakiem!

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 23 cze 2012 | Komentarze: 0

Już 30 czerwca w Austin w Teksasie rozpoczynają się II Mistrzostwa Świata Juniorów, organizowane przez Międzynarodową Federację Futbolu Amerykańskiego (IFAF). Biało-czerwonych jeszcze na nich nie zobaczymy, na boisku nie zabraknie jednak reprezentanta Polski w koszulce w biało-czarne pasy. W gronie 14 sędziów mistrzowskiego turnieju znalazł się najbardziej doświadczony polski arbiter Krzysztof Walentynowicz!

- To dla mnie ogromny zaszczyt i jednocześnie wielkie wyzwanie - przyznaje Walentynowicz. - Przede wszystkim jednak traktuję ten turniej jako niepowtarzalną szansę do zdobycia nowych doświadczeń, którymi będę mógł potem podzielić się na krajowym gruncie - dodaje nasz mistrzowski „jedynak”, który poza prowadzeniem futbolowych spotkań kieruje także pracą polskich arbitrów.

Turniej poprowadzą sędziowie z 12 krajów z  4 kontynentów. Ich pracami pokierują: doświadczony sędzia ligi NFL Tony Michalek oraz legendarny arbiter akademickiej ligi NCAA Bill LeMonnier. Lemonnier, wraz z Duńczykiem Frankiem Rasmussenem, będą pełnić role sędziów głównych turniejowych zmagań. Wyboru arbitrów dokonano spośród kilkuset aplikacji przesłanych przez kraje członkowskie IFAF.

Krzysztof Walentynowicz sędziuje od początku istnienia Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Poprowadził dotąd ponad 220 spotkań, w ligach polskiej, brytyjskiej, austriackiej, czeskiej i włoskiej. Sędziował też mecz amerykańskich szkół średnich. Od 2009 jest sędzią Europejskiej Federacji Futbolu Amerykańskiego (EFAF).

Mistrzostwa świata juniorów potrwają od 30 czerwca do 7 lipca, mecze rozgrywane będą na Burger Stadium. Udział w turnieju weźmie 8 drużyn, składających się z zawodników, którzy nie ukończyli 19. roku życia: Austria, Francja, Japonia, Kanada, Panama, Samoa Amerykańskie, Szwecja oraz obrońcy tytułu mistrzowskiego, reprezentacja Stanów Zjednoczonych.

Szczegóły na temat turnieju można znaleźć na stronie www.u19championship.com

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?