Bielawa
rozwiń ͮ

Sowy odparły szarżę Rycerzy

Opublikowano dnia: 27 maja 2012 | Komentarze: 0

W rozegranym w niedzielę 27 maja meczu 5. kolejki PLFA I drużyna Bielawa Owls wygrała na wyjeździe z Kraków Knights 34:20. Sowy triumfowały drugi raz w tym sezonie. Rycerze przegrali trzecie spotkanie w bieżących rozgrywkach.

Już trzecie zagranie meczu zdeterminowało jego dalszy przebieg. Rozgrywający gospodarzy Grzegorz Gofroń został powalony przed linią wznowienia akcji. Zagranie to przypłacił kontuzją kolana i do końca starcia nie powrócił już na boisko. W kontekście tego, że drugi quarterback krakowian Adrian Michalik nie mógł zagrać w tym meczu, na pozycji rozgrywającego pojawił się running back Daniel Bezwierchny. Był to dla niego pierwszy mecz w tym charakterze, co wymusiło na gospodarzach zmianę taktyki. Przez całe spotkanie krakowianie prowadzili swój atak wykonując prawie wyłącznie akcje biegowe.

Pierwszą połowę zdominowali Owls, którzy aż czterokrotnie wnieśli piłkę w pole punktowe rywali. W otwierającej mecz kwarcie punkty zdobył Marcin Kochanowski. W drugiej części gry błysnął rozgrywający bielawian Mateusz Morasz, który wykonał dwa bardzo ładne do Krzysztofa Pawlaczka. Oba touchdowny uzyskane przez ten duet zostały zdobyte po ponad 50-jardowych akcjach.

Ozdobą pierwszej połowy było zagranie pierwszoroczniaka w drużynie gości Adama Pucha. Po tym jak krakowianie zgubili piłkę Puch podniósł ją z murawy i po przebiegnięciu połowy boiska mógł celebrować przyłożenie obronne.

Na drugą połowę Knights wbiegli zupełnie odmienieni. Ofensywa gospodarzy była nadal opierana prawie wyłącznie na akcjach po ziemi, ale w przeciwieństwie to pierwszej połowy tego typu zagrania zaczęły przynosić Rycerzom jardy i przyłożenia.

Tak jak graliśmy w drugiej połowie powinniśmy prezentować się zawsze.  To był najlepszy futbol jaki zaprezentowaliśmy w tym sezonie.
Bartosz Oraczewski, rzecznik prasowy Kraków Knights

W pierwszych dwóch starciach sezonu Rycerze zdobyli tylko jeden touchdown. W ostatnich dwóch kwartach meczu z Owls aż trzykrotnie w pole punktowe rywali wbiegł Piotr Kozub, koronując serie, w których sukcesie znaczący udział mieli inni running backowie Knights - Krzysztof Kania i Piotr Piskorz.

Sowy utrzymały jednak korzystny wynik, także dzięki drugiemu przyłożeniu Marcina Kochanowskiego. Owls wygrali zasłużenie 34:20. Tym samym bielawianie pozostali niepokonani w dotychczasowych czterech starciach z krakowskimi Rycerzami.

- W pierwszej połowie dzieliliśmy i rządziliśmy. W trzeciej kwarcie Rycerze ruszyli do kontrataku grając bardzo solidny futbol. Nasza gra niestety była przerywana przez sędziów licznymi flagami. To skutkowało tym, że Knights przybliżali się do naszego pola punktowego. Na szczęście udało nam się zatrzymać szarzę rywali i odnieśliśmy drugie zwycięstwo w sezonie - skomentował Przemysław Klinger, prezes Bielawa Owls.

- Po tym jak kontuzję odniósł nasz quarterback cały plan gry legł w gruzach. Trochę nas to rozbiło. W przerwie porozmawialiśmy, tłumacząc sobie, że nie mamy nic do stracenia w kontekście aż 27-punktowego prowadzenia rywali - powiedział Bartosz Oraczewski, rzecznik prasowy Kraków Knights. - Wiemy, że potrafimy grać lepiej niż wskazują na to nasze wyniki. Tak jak graliśmy w drugiej połowie powinniśmy prezentować się zawsze. Ze znakomitej strony pokazała się nasza linia ofensywna. To był najlepszy futbol jaki zaprezentowaliśmy w tym sezonie - dodał Oraczewski.

W ataku Sów najlepszym zawodnikiem był rozgrywający Mateusz Morasz. W obronie bardzo dobrze zagrali linebackerzy Adam Puch i Dariusz Sołtysiak.

Wśród pokonanych na wyróżnienie zasłużyli trzej running backowie - Krzysztof Kania, Piotr Piskorz i Piotr Kozub. W obronie brylował defensywny liniowy Michał Lis. Po jednym przechwycie zaliczyli Dominik Janda i Łukasz Ihnatowicz.

Swój kolejny mecz ligowy Knights rozegrają 10 czerwca, gdy w Krakowie zmierzą się z Zagłębie Steelers Interpromex. Dzień wcześniej, 9 czerwca Sowy podejmą Gliwice Lions.

Kraków Knights - Bielawa Owls 20:34 (0:7, 0:20, 8:0, 12:7)

I kwarta
0:7 przyłożenie Marcina Kochanowskiego po 8-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Tomasz Mieczkowski)

II kwarta
0:14 przyłożenie Krzysztofa Pawlaczka po 55-jardowej akcji po podaniu Mateusza Morasza (podwyższenie za jeden punkt Tomasz Mieczkowski)
0:20 przyłożenie Adama Pucha po 50-jardowej akcji powrotnej po zgubieniu piłki przez Knights

III kwarta
8:27 przyłożenie Piotra Kozuba po 6-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Piotr Kozub)